Ηχηρό μήνυμα κατά των ενεργειών που αποσκοπούν στη χειραγώγηση αγώνων από τις ποδοσφαιρίστριες-μέλη του ΠΑ.Σ.Π.
Οι παίκτριες της Εθνικής Γυναικών πόζαραν στο φωτογραφικό φακό στο πλαίσιο της εκστρατείας της Παγκόσμιας Ένωσης Ποδοσφαιριστών (FIFPro – «Say no to much fixing»).
Ο Σύνδεσμος παραμένει ταγμένος στην προσπάθεια για καταπολέμηση τέτοιων φαινομένων και συνεπώς οι προσπάθειές του προς αυτή την κατεύθυνση θα συνεχιστούν.